ZÁKLADNÍ INFO
19.03.2007

 

Ve hře začnete s malým finančním obnosem a vaším cílem je vydělat co nejvíce a zničit vaši konkurenci. Vydělávat můžete hlavně stavbou železnic a provozováním nákladní a osobní dopravy. Nyní můžete také investovat do různých továren, restaurací a hotelů.
Je zde přítomna i burza cenných papírů a tak můžete spekulovat a nakupovat akcie konkurence nebo jiných podniků. Na provoz vaší firmy si samozřejmě můžete také půjčit nebo vydat balík akcií a tím získat další hotovost.
Jednotlivé mise se odehrávají v různé době a v různých státech (Anglie, Německo, Francie, USA, Afrika, ...). Každá doba a každý stát má trochu jiné podmínky pro provoz železnice a tak se můžete setkak například i s různým výpalným nebo poplatky za vybudování trati.
Kromě sólo misí je ve hře ještě kampaň obsahující 16 úkolů (často podložench historickými událostmi). Tyto mise jsou rozděleny do 4 skupin (Amerika, Evropa, Svět a budoucnost).
Prostředí hry je kompletně 3D a tak si můžete prohlédnout vaše impérium jako by bylo reálné. Střídá se den i noc a také počasí je věrně ztvárněno. Stavba vaší společnosti je tak mnohem zajímavější a pestřejší.
 
Hlavní rysy :
 
 -    Nová 3D grafika s možností zvětšování a zmenšování
 -    25 scénářů obsahuje mise po celém světě.
 -    Stavění mostů, tunelů a nadjezdů
 -    Přes 40 druhů lokomotiv od starých parních typů až k moderním elektrickým
 -    Více jak 35 typů zboží a 150 různých budov
 -    Burzovní systém nákupů a prodejů
 -    multiplayer včetně chatu ve hře