ENDANGERED SPECIES - SEZNAM ZVÍŘAT
20.03.2007

 

Provizorní seznam zvířat pro datadisk hry ZT 2.
Texty byly použity ze serveru games.tiscali.cz.
_______________________________________________________________________________
 
1) Pes hyenovitý - Toto malé, 23 kg vážící, divoké psí plemeno pochází z oblasti jižní Afriky a také východní Sahary. Je také známo jako plemeno afrického loveckého psa. Poměrně vzácné plemeno každý ihned pozná zejména díky černým flekům na jeho řídké srsti. Pes hyenovitý loví ve smečkách čítajících od 2 až po 50 členů. Větší smečka dokáže ulovit dokonce i lva.

2) Bizon americký - Bizon je největším suchozemským zvířetem Severní Ameriky, kde je běžně nazýván „buffalo“. Biologové ovšem preferují název bizon, protože je založen na latinském názvu tohoto zvířete. Název „buffalo“ je rovněž zavádějící z důvodu možné záměny s Africkým a Asijským buvolem (v angličtině buffalo). Bizon je charakteristický svou velkou skloněnou hlavou, hrbem na hřbetu a poměrně úzkou zadní částí těla a také malým ostrým rohem. Samec bizona je 2 metry vysoký a přibližně 3 metry dlouhý.
 
3) Středoamerický tapír - Tapír je jméno pro kopytnatého savce s rozměrným tělem, krátkýma nohama a ocasem. Jeho hlava je charakteristická svým přizpůsobivým (ohýbacím) sosákem, malýma očima a vztyčenýma ušima. Tapíři žijí v hustě zarostlých lesích a také v travnatých oblastech střední a jižní Afriky a Asie. Když se tapír cítí ohrožen, tak hledá útočiště ve vodě či hustých porostech.
 
4) Jelen Karibu – Druh jelena žijící v oblastech tundry, tedy zejména na území Kanady a Aljašky. Jak samec, tak samice mají parohy. V zimním období loví ve stádech a urazí tak až 5000 km.

5) Gibbon bělolící - Gibbon, malá opice, žije v rovníkových lesích Indie, Indočíny a Malajského souostroví. Gibboní postava je menšího vzrůstu s menší kulatou hlavou, celý je poryt jemnou huňatou srstí. Zejména za pomoci dobře vyvinutých a uzpůsobených ramen dokáže hbitě šplhat a skákat po stromech. Stojící gibbon je vysoký od 75 do 90 cm. Populace gibbonů prudce klesla vlivem odlesňování v oblastech jeho přirozeného výskytu a také lovem. 
 
6) Fenek - Ohrožený druh šelmy psovité s obrovskými ušisky žije v pouštích severní Afriky. Její tělo je dlouhé 36 až 41 cm. Pochlubit se může dlouhým huňatým ocasem (18 až 31 cm). Srst má zbarvenou do světle hnědé až bílé. Fenek umí velmi rychle běhat a dokáže se zahrabávat do písku. Ve dne obvykle spí.

7) Panter floridský - Je znám také jako horský lev či puma. Má velmi silnou a zbarvenou srst do rudé barvy. Tělo dokáže natáhnout až do délky 2 metrů. Na poměrně malé hlavě má, nad oběma očima, černé fleky.
 
8) Antilopa vraná – Antilopa s dutými zahnutými rohy. V Africe a Asii žije okolo 100 druhů antilop – Vraná patří k těm neohroženějším z nich. Její rohy jsou dlouhé 1,5 m.

9) Vlk šedý – Vlk šedý je největší člen řadící se do skupiny divokých psů. Žije na holých pláních v polárních oblastech. Dospělý vlk šedý váží okolo 80 kg.

11) Obří galapážská želva – Převážně suchozemská želva dožívající se až 150 let žije v tropických regionech. Je chráněna mohutným krunýřem a váží až okolo 250 kg.

12) Nosorožec jávský – Žije v hustých tropických lesích, zejména na ostrově Jáva v jižní Indonésii a některých částech Vietnamu. Je loven kvůli svému mohutnému rohu. Populace tohoto druhu nosorožce je velmi silně ohrožena.

13) Koala – Známá Koala se řadí mezi třídu vačnatců. Živí se výhradně listy blahovičníku (eukalyptu). Přirozeně se Koala vyskytuje na území Austrálie, kde je nazývána medvědem Koalou, i když nemá s medvědy nic společného.

14) Varan komodský – Nejstarší druh ještěrky žijící v tropickém a pouštním prostředí. Tento ještěr je charakteristický zejména svým „vidlicovitě“ rozdvojeným jazykem. Poměrně rychle se pohybuje.

15) Koza šrouborohá – Největší žijící druh divoké kozy, žije v hornatých oblastech Pákistánu, Afganistánu a severní Indie. Zajímavý je zejména dvěmi masivními, do spirály zkroucenými rohy, jejichž délka dosahuje až 160 cm.

16) Orangutan – Velká opice žijící v jižní Asii. V malajštině je nazýván „mužem jungle“. Orangutani již žijí pouze na ostrově Borneo a v severní části ostrova Sumatra. Hodně času tráví v korunách stromů, kde mu přijdou vhod jeho dlouhé ruce.

17) Kůň Przewalského – Poměrně malý a podsaditý domestikovaný kůň s velkou hlavou a dlouhým ohonem. Kůň Przewalského žije ve stepích Mongolska, Kazachstánu a Číny.

18) Přímorožec Oryx – Oryx je jméno pro gazelu žijící v Africe a oblasti Středního východu. Bílý, nebo také Arabský, Oryx může dosahovat váhy až 200 kg.

19) Rys červený – Jeho přirozeným útočištěm je subarktické podnebí – výhradně na jižní polokouli. Je vzácný zejména svou srstí, kvůli které je terčem nelegálních lovů zvěře.

20) Medvěd brýlatý – Své jméno si získal výraznými býlími skvrnami kolem očí velmi nápadně připomínající tvar brýlí. Žije v jižní Americe.

21) Rosomák – Tento drobný masožravý savec žije zejména v severních regionech Ameriky, Evropy a Asie. Zajímavé je, že na každém z kontinentů je jinak nazýván (v Evropě - glutton). Má tlustší tělo s malýma tenkýma nohama.