ELECTRICITY TYCOON
26.01.2008

 
Popis hry:
 
Electricity Tycoon patří mezi zajímavé strategické freewarovky. Zpracovává možná maličko neatraktivní téma, zvládne být ale v jistém smyslu i edukativní a nehraje se vůbec špatně. Předem ale varování: jejích kvalit si užijí jen němčináři, protože Electricity Tycoon mluví pouze jazykem našich západních sousedů.
Prostor, který Electricity Tycoon nabízí, jsou časově léta 2002 až 2020, územně pak celé Německo. V něm se hráči snaží vytvořit síť elektráren a vydělat na výrobě a prodeji elektrické energie. To není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát: na výběr je mezi mnoha různými druhy zdrojů energie, elektrárny větrné nebo vodní se ale dají stavět jen na k tomu vhodných místech. Průběh pak ozvláštňují další události (očekávání vyčerpání fosilních paliv, jež zlevní alternativní zdroje).
Electricity Tycoon není kdovíjak komplexní, ale je to velice pěkná simulace. Navíc disponuje velmi solidním audiovizuálním zpracováním. I díky tomu si ho hráči se strategickými sklony velmi pravděpodobně užijí.
 
PS: Hra je německy !!
www.hrej.cz
 
Download: >> zde << (Freeware)
 
Screeny: