ZÁKLADNÍ INFO
13.01.2007

 

ROLLER COASTER TYCOON 3:

  

Datum vydání:  2.11.2004

 

RollerCoaster Tycoon 3 je pochopitelně plně ve 3D, čímž se designově velmi přiblíží Theme Park Worldu, nicméně propracovaností by měl navazovat snad na své přímé předchůdce. To je ale otázka, duchovní otec (a de facto i jediný tvůrce) celé série Chris Sawyer se sice podílel i na tvorbě tohoto dílu, ale spíše jen jako konzultant či dozor, protože vývoj byl svěřen britské firmě Frontier Developments. Ne že bych v autora Elite neměl důvěru, přesto by možná měl David Braben přenechat třetího Rollercoastera Sawyerovi a sám se plně věnovat dalšímu Elite, na druhou stranu se Chris nyní může soustředit na jiný projekt, to jsem ale trochu odbočil. Co vlastně přinese další díl nového? Všechno se pochopitelně točí kolem přechodu do třetího rozměru, nejen co do hezčí a detailnější grafiky, ale také možnosti naprosto volného pohledu na hru, pochopitelně včetně kamery ve vozíku, abyste si postavenou horskou dráhu vyzkoušeli na vlastní kůži. Jinak jsou novinky spíše jen naznačovány, jako rozmanitější úkoly či inteligentnější návštěvníky.

 

 

 

 

ROLLER COASTER TYCOON 3: WILD

 

Datum vydání: 31.10.2005

 

Ve hře se budete moci dočkat devíti scénářů, které jsou doslova nabité novými věcmi. Např. budete moci pořádat sloní výpravy, tygří přehlídky a návštěvníci si budou užívat závody na člunech. Sem, tam vám nějaké to zvíře unikne, tak ho jednoduše musíte uspat šipkami naplněné uspávací látkou. Mezi vítanou novinku patří vaše reklamní plakáty, které si můžete tvořit podle vlastních představ. Počet zvířat, které si budete moci vybrat je odhadován něco málo přes dvacet. Myslím si, že zvířata budou mezi různými atrakcemi vítanou změnou a hra se změní jistě k lepšímu. Propracovanou grafikou a především hratelností, která patří ve všech sériích RollerCoaster Tycoon k nejlepším, si najde tento datadisk mnoho svých příznivců, jak tomu bylo doposud. Britský tým vypustil několik screenů, které jsou jen vítány a kvalita mluví za vše.

 

 

 

ROLLER COASTER TYCOON 3: SOAKED

 

Datum vydání: 21.6.2005 

 

RollerCoaster Tycoon 3: Soaked! je datadisk, který nabídne zejména atrakce, jež mají co dočinění s vodou. Jde tedy hlavně o divoké vodní dráhy se spoustou stříkající vody, kterých je k dispozici více než 50 prakticky ve všech kategoriích, nechybí tak logicky ani nové vozíky pro dráhy, ale i různé skluzavky. Nové návštěvníky pak jistě přilákají vodní show s populárními zvířaty jako jsou delfíni, kosatky a další vodní havěť v upravovatelných vodních akváriích. Samotný park je pak možné neustále vylepšovat prostřednictvím vlastních nápadů, což je možné díky prvkům Swimming Pool Designer a Waterfall Designer. V nich lze vytvářet několikaúrovňové vodopády, soustavy bazénů a bazénků a další specialitky. Tak jako byla v původní hře možnost vytvářet spektakulární ohňostroje, tak je v datadisku možné pořádat efektní laserové show se synchronizovanou muzikou, které zpříjemní pobyt v parku každému návštěvníku jakéhokoli věku.

 

 

  

 zdroj: hrej.cz, nejhry.cz